Haberler

Tarım Danışmanlarına Seminer

 İzmir Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Tarım Danışmanlarına, Ege Vet- Ata Fen tarafından "Koyun-Keçi Sağlığı ve Hastalıkları" sunumu gerçekleştirildi.  

Ata Fen tesislerinde 19 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilen sunuma, Anıl Akbayram ve on beş tarım danışmanı ile birliğin basın uzmanı Ümit Şahinler katıldılar.

Sunum yapan Ege Vet Genel Müdürü Tahir S.Yavuz, koyun ve keçilerin sağlıklı olmaları, normal yaşamları ile, hastalıkları ve gerekli aşılamalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi.  Koruyucu hekimliğin neleri kapsadığını, aşılamaların ve laboratuvar tahlillerinin önemini vurgulayan Tahir S.Yavuz, tarım danışmanlarına laboratuvar ile üreticiler arasında köprü olmalarını tavsiye etti.  

Ege Vet- Ata Fen'in, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile bölgesel toplantılarda da iş birliği yaparak, bilgi aktarma yönünde daha yararlı olmaları konusunda yetkililer görüş birliğine vardılar.

Toplantı soru- cevap bölümü ve sahada karşılaşılan olaylar üzerindeki tartışma bölümünden sonra sona erdi.  Toplantı sonunda Ege Vet- Ata Fen'in üretici sorularının e. mail ve telefon ile sorulabileceği bir danışma merkezi olması görüşü ortaya çıktı.