Haberler

Yurtdışından Gelen Veteriner Hekimler Ata Fen Tesislerine Hayran Kaldılar.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, FAO ve UNDP tarafından organize edilen bir eğitim programıyla İzmir'e gelen Mikrobiyoloji Uzmanı Veteriner Hekimler Ata Fen Aşı Üretim Tesislerini gezdiler.  Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Necdet Akkoca ve Eğitim Koordinatörü Dr. Fethiye Çöven ile birlikte tesisleri ziyaret eden 11 ayrı ülkeden 24 uzman Ata Fen tesislerini çok beğendiklerini ifade ettiler. 

Ata Fen Genel Müdürü Dr. Nuran Yavuz'un Ege Vet ve Ata Fen'i tanıtan, aynı zamanda Türkiye Hayvancılığı hakkında kısa bilgiler içeren sunumundan sonra heyettekiler aşı bölümünü koridorlardan ziyaret etme olanağı buldular.  Aşı Bölümü ziyaretinde Bölüm Direktörü Dr. Mestan Özyer'den bilgi alan yabancı ülke veteriner hekimleri viral aşı ünitesinin de en kısa sürede kurulması dilekleriyle, yöneticileri kutladılar.

Uzmanların, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü koordinatörlüğünde bazı viral hastalıkların teşhis yöntemleri üzerinde eğitim gördükleri ve İsveç, Fransa, Hırvatistan, Macaristan, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Kırgızistan, Azerbaycan, Bosna Hersek gibi ülkelerden geldikleri, İsveç ve Fransa'dan gelen uzmanların eğitim veren hocalar oldukları öğrenildi.