Haberler

Atafen Pastomix 3 aşısını satışa verdi.

Ata Fen olarak Pastomix 3 aşısının satışa verildiği duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca ülkemizde ilk kez kombine Pastörella aşısını üretmiş olmanın gururnu yaşıyoruz. Daha önce Pazarlama izni alınan aşımızın, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsünde bulunan Ulusal Kontrol Laboratuvarı tarafından yapılan testleri tamamlandı ve satış izni verildi.

Pastörella aşıları ülke hayvancılık sektörünün ihtiyaç duyduğu ve temininde güçlük yaşanan çok önemli bir aşıdır. Pastomix 3 aşısı; ülkemizde solunum sistemi enfeksiyonlarına neden olan Pasteurella multocida ile Mannheimia haemolytica tip 1 ve tip 2 suşlarını içeren üçlü bir kombine bir aşıdır.

Pastörellozis hastalığının iklim değişiklikleri, barınak şartları, nakil ve stres gibi hazırlayıcı nedenlere bağlı olarak yaygın olarak görüldüğü ve ciddi ekonomik kayıplara neden olduğu biliniyor. Özellikle yurtdışından ülkemize getirilen ithal sığırlarda ciddi kayıplara neden olmaktadır. Bu aşının ülkemiz hayvancılığına ve ülke ekonomisine ciddi katkıları olacağına inanıyoruz.

Ülkemize ve hayvancılığımıza hayırlı olsun.