Haberler

İzmir Ticaret Odasında "Hayvan Dostlarımız" Toplantısı Gerçekleştirildi.

İzmir Ticaret Odasında 2 Mart 2017 tarihinde 51 inci Meslek Komitesinin düzenlediği etkinlikte hayvan hakları, sokak hayvanlarının korunması, Belediyelerin, veteriner hekimlerin, hayvan severlerin görevleri gibi konulara yer verildi.

Toplantının konuk konuşmacısı, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Doç. Dr. Ebru Yalçın "Veteriner hekimler açısından sahipsiz hayvanlar" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Oturum Başkanlığını Meclis Üyesi Tahir S.Yavuz'un yaptığı toplantıda açılış konuşmasını yapan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş konunun önemine değindi.  Ticaret Odalarının sadece ticaret ile değil, sosyal konularla da ilgilendiğini belirten Demirtaş; "canlıların yaşamı, diğer canlıları da ilgilendirir.  Bu konu bizim sosyal sorumluluğumuz içindedir" dedi.

Toplantıya sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ege Üniversitesi Biyo mühendislik Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Ayşe Nalbantsoy ve öğrencileri de katıldılar.

Toplantının devamında 51 inci Komite Başkanı ve İZTO Meclis Üyesi Ali Yılmaz, İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gökhan Özdemir, Karşıyaka Belediye Başkanı H. Mutlu Akpınar, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız Devran,  İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Muğan konunun önemine değinen konuşmalar yaptılar. 

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından, plaket töreni ile devam etti.

Konuşmacılara ve ayrıca Hayvansever, İzmir'in ilk Hayvanları Koruma Derneğini kuran, bağışçı Ayşe Manda'ya, hayvan hakları ile ilgili yasal konularda mücadele ve destek veren Avukat Şükriye Ege'ye  ve HAYTAP İzmir Bölge Sorumlusu Esin Önder'e birer plaket takdim edildi.

Toplantı kokteyl ile sona erdi.

 

Gazete haberi için tıklayınız

 

 

Haber fotoğrafları için tıklayınız