Haberler

50 Ülke Budapeşte'de Buluştu.

Dünyanın bir numaralı sperm tedarik şirketi WWS'ın ülke bayileri Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 16-19 Mayıs 2016 tarihlerinde bir araya geldiler.  50 ülkeden bayilerin katıldığı toplantı eğitim ve eğlencelerle dolu olarak geçti.

Toplantılar esnasında tüm bayilere Budapeşte anı plaketi verilirken, ödül töreninde dereceye giren bayilere ayrıca hediyeler takdim edildi.

Toplantıya WWS ortakları Select Sires ve Accelerated Genetics yöneticileri ile birlikte kooperatif başkanları ve WWS?ten çok sayıda yönetici katıldı. 

Türkiye'yi World Wide Sires yetkili bayisi Ata Fen'den Dr. Nuran Yavuz, Tahir S.Yavuz, Burcum Ünal Gül temsil ettiler. Ata Fen yetkilileri toplantı vesilesiyle dünyanın her tarafından gelen meslektaşıyla sohbet etme, bilgi alışverişi yapma olanağı buldular.

Bayiler toplantısının açılış konuşmalarını ev sahibi Holstein Genetica firmasından Balazs Akac, WWS Ceo'su John Schouten yaptılar.  Teknik bölümde Macar Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Macaristan'ın sığır varlığı, hayvancılıktaki sürü büyüklükleri, süt ortalaması ve Birliğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Toplantı boyunca WWS, Select Sires ve Accelerated Genetics yetkilileri son yenilikler, istatistikler ve sektörel gelişmeler hakkında bilgiler aktardılar.

Tuna nehri üzerindeki tekne gezisinde yapılan Macar Gecesi ve ertesi gün Macar Sanat Akademisinde verilen gala yemeği bayilerin birlikte hoş vakit geçirmelerini sağladı. 

Gala gecesinde 10 dalda ödüller dağıtıldı.  Bu yıl büyük ödülleri Çin ve İtalya aldılar.

Gelecek bayiler toplantısının İspanya?da yapılacağı öğrenildi.          

 

Haber fotoğrafları için tıklayınız