Haberler

EÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğrencileri ATA FEN Firmasını ziyaret ettiler.

Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji ve Genetik 4. Sınıf öğrencileri Ata Fen firmasına teknik gezi düzenlediler. 17 Mayıs 2016 günü yapılan teknik geziye 40 öğrenci ve 2 öğretim üyesi katıldı. Öğrencilerinin mesleki bilgi ve görgülerini arttırmak amacıyla yapılan ziyaret EÜ. Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Ataç UZEL ve Prof. Dr. Ülkü Karabay Yavaşoğlu tarafından organize edildi. 

Teknik gezi süresince Ata Fen Yöneticileri ve uzmanları firma çalışmaları ve üretim faaliyetleriyle ilgili bilgi verdiler. İlk olarak Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Gedik Ata Fen firması hakkında tanıtıcı bir sunum yaptı ve Ata Fen Aşı üretim tesisi hakkında bilgi verdi. 2008 yılında kurulan Aşı üretim tesisinin İyi Üretim uygulamaları (GMP) şartlarına uygun olduğunu, üretilen aşıların ise Avrupa Farmakope kriterlerine uygun olarak üretildiğini anlattı. Genel Müdür Yardımcısı Ali Ünal ise firma tarafından yürütülen hizmetler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aşı Üretim Teknik Müdürü Dr. Mestan Özyer ise üretilen aşılar ve kullanılan teknolojiler konusunda bir sunum yaptı. Türkiye?de ilk 7 ve 9 kombinasyonlu aşıların Ata Fen tarafından üretildiği ve çok yakın tarihte uluslararası kalite belgesi olan GMP sertifikasını alacaklarını söyledi. 

Öğretim üyeleri ve öğrenciler yapılan çalışmalar hakkında bilgi almalarının kendileri için çok yararlı olduğunu ve ufuklarını açtığını belirttiler. Özellikle Ata Fen firmasının sperma ve aşı gibi iki faklı üretim faaliyetini sürdürmelerinin gurur verici olduğunu söylediler.

 

 

Haber fotoğrafları için tıklayınız