Haberler

Birleşmiş Milletler Hayvancılık Grubu ve UTAEM Cezayir'de İncelemelerde Bulundu.

                                                                                                                                                                           

Birleşmiş Milletler Hayvancılık Grubu ve UTAEM Cezayir'de İncelemelerde Bulundu.

 

Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü (UTAEM) ve Birleşmiş Milletler South South çalışma grubu Cezayir'de incelemelerde bulunarak, bir çalıştay'a katıldılar.  Heyet içinde özel sektörü temsilen Ata Fen Satış Direktörlerinden Veteriner Hekim Mete Üre'de yer aldı.

UTAEM Müdürü Yüksek Ziraat Mühendisi Dilek Kahraman, Yüksek Ziraat Mühendisi Zübeyde Albayram Doğan, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğini temsilen Türer A.Ş Müdürü Yüksek Ziraat Mühendisi Bilgi Oğuz ve Ata Fen'den Veteriner Hekim Mete Üre'den oluşan heyet Cezayir'de sunumlar yaparak ve kataloglar dağıtarak işbirliği olanaklarını gözden geçirdiler.   

Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Macaristan, Fas, Tunus, Cezayir ve Türkiye'den oluşan ülkelerin yer aldığı Birleşmiş Milletler South South çalışma grubu etkinlikleri içerisinde ülkemizin hayvancılığı hakkında genel bilgi ile birlikte her katılımcı kendi kurumu ile ilgili bilgiler aktardı. 

Grup 20-25 Mart 2016 tarihleri arasında Cezayir'deki resmi devlet çiftliklerini, araştırma laboratuvarlarını ve suni tohumlama istasyonlarını gezerek bilgi aldı.  Mete Üre tarafından yapılan Aşı Üretim Laboratuvarı sunumu ise katılımcıların çok ilgisini çekti ve Mete Üre'ye tebriklerini ilettiler.

Ata Fen Aşı Fabrikası bu vesileyle Birleşmiş Milletler çalışma grubuna ileride tedarikçi olabilecek şirket olarak adını yazdırmış oldu.

 

Haber fotoğrafları için tıklayınız