Haberler

Sudan Tarım Bakanı Ata Fen'i Ziyaret Etti.

TARTEK Tarım Teknolojisi Programı kapsamında ülkemize gelen Sudan (Gadarif) Tarım, Orman ve Sulama Bakanı Dr. Abdalla Suliman Abdalla ile beraberindeki heyet Ata Fen tesislerini ziyaret etti.

Bakana İSTÖP (İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu) Genel Başkanı Mehmet Aydoğan ve Platform Tarım Başdanışmanı Tuncer Beybağ eşlik ettiler.

Programın ilk bölümünde Tahir S.Yavuz heyetin kaldığı Çeşme'deki otelde önemli hayvan hastalıkları ve korunma yöntemleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.  Yavuz, sunum sonrası katılımcılardan gelen soruları da cevapladı.  İzmir Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürünü makamında ziyaret eden Sudan Grubu daha sonra Ege Vet Boğa İstasyonu ve Ata Fen Aşı Üretim tesislerini ziyaret ettiler. Önce Boğa İstasyonu ve Sperma Üretim Laboratuvarında,  sonra Ata Fen tesislerinde Ahmet Gedik'ten bilgi alan Sudan Tarım Heyetinin,  işbirliği kurabilecekleri diğer işletmeleri de ziyaret edecekleri öğrenildi.

 

Tahir S.Yavuz ve Ahmet Gedik Bakan Dr. Suliman'a çiftlik hayvanlarındaki genetik gelişme ve sağlıklarının korunması, bakımları, beslenmeleri ile ihtiyaç duyulan her konuda deneyimlerini, bilgilerini paylaşabileceklerini belirttiler. 

 

 

Fotoğrafları Görüntülemek İçin Tıklayınız